Kryptomeny - ľahko, pohodlne, rýchlo a bezpečne!
+420 777 439 677
CZ

Blog

Články zo sveta kryptomen.

Aké sú známe kryptomeny?

Autor: FreeCoin.cz

Určite ste už počuli o kryptomenách, pomocou ktorých môžete prísť až k rozprávkovému bohatstvu. Máte však informácie o tom, ako kryptomeny vznikli a aké sú ich druhy?

Čo je kryptomena?

Kryptomenou sa rozumie digitálna mena, ktorá je v súčasnosti rozšírená po celom svete. Najobľúbenejšou a najznámejšou menou sú bitcoiny. Medzi ďalšie patrí napríklad litecoin alebo ethereum. Pôvodným zámerom pri vytváraní kryptomien bolo vytvoriť virtuálne peniaze, ktorými budú môcť ľudia platiť menšie sumy na internete.

Fungovanie kryptomien

Mnohých zaujíma, ako kryptomeny fungujú. Veľkou výhodou je, že nepotrebujú žiadnu banku ani centrálnu banku, ktorá by ich riadila. Konkrétne kryptomeny, bitcoin, litecoin a ďalšie, nikto nevlastní a nikto nie je ich jediným správcom. Nemôže tak dôjsť k ovplyvňovaniu meny a jej hodnotu stanovujú samotní nakupujúci a predávajúci.

Aké sú druhy kryptomien?

Medzi známe druhy kryptomien patrí bitcoin, okrem neho potom spomínaný litecoin alebo ethereum. Zaujímavosťou je, že existujú ďalšie stovky digitálnych mien a neustále vznikajú nové, ktoré plnia rôzne funkcie a majú iné použitia.

Litecoin a ethereum

Kryptomena litecoin vznikla v roku 2011 a funguje podobne ako bitcoin. Má však nižšie náklady za transakcie a v súčasnosti sa začína čím ďalej, tým viac využívať na platby u rôznych obchodníkov.

Ethereum je kryptomena, ktorú vytvoril v roku 2015 Vitalik Buterin. Zaujímavosťou je, že i keď je ethereum tiež decentralizovaná mena, často sa využíva na overovanie takzvaných chytrých kontraktov alebo zmlúv.

Ďalšie kryptomeny

Medzi menej známe, ale tiež ťažiteľné a dostupné kryptomeny patrí monero, ktorá je úplne anonymná a jej rozvoj je financovaný na báze sponzorstva. Ďalšou kryptomenou je ripple, ktorá je rovnako ako bitcoin založená na princípe blockchainu, ale s nižšími transakčnými nákladmi.

Ako ich získať a zarobiť?

Všetky tieto vyššie spomenuté kryptomeny môžete kúpiť v špeciálnom bankomate zameranom na kryptomeny. Môžete využiť internetovú zmenáreň, kde nakúpite digitálne meny v pokoji a z pohodlia domova, alebo vyskúšať obchodovanie na burze, kde je potrebné registrovať sa a potom už smelo nakupovať a predávať. p

Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom Posledné realizované obchody
Vykup
0,9990 BTC 20.7.19
Predaj
0,5800 BTC 19.7.19
Predaj
0,4000 BTC 19.7.19
Predaj
0,3500 BCH 19.7.19
CHCEM TIEŽ INVESTOVAŤALEBO PREDAŤ

Zaujala vás naša ponuka a radi by ste investovali do kryptomien alebo už kryptomeny vlastníte a rozhodli ste sa ich predať a získať tak finančné prostriedky? Neváhajte nás kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch alebo využite formuláre vyššie.