Kryptomeny - ľahko, pohodlne a bezpečne!
(+420) 777 439 677

Prehľad správ, 07 2020

Články zo sveta kryptomen.

Autor: FreeCoin.cz

Bitcoin začal jún na celkom zaujímavej hodnote. Z ceny 9450 $ sa dostal až na 10450 $ čo je zároveň jedna z najvyšších hodnôt tohto roka. Všetko vyzeralo dobre, no hneď na druhý deň prišiel prepad až na 9150 $ a odvtedy sa trh s kryptomenami potáca v obchodnom kanáli a pomaly znižuje svoju hodnotu. V priebehu minulého mesiaca vytváral stále nižšie highs a lows.

1D BTC/USD - Bitstamp 1D BTC/USD - Bitstamp

Navyše sa blíži leto, ktoré je vo svete kryptomien historicky nudné. Výhľad na najbližšie horúce mesiace teda pre Bitcoin nie je práve najlepší. Očakávať môžeme nízku volatilitu a konsolidáciu na súčasných úrovniach. Bitcoin sa po náročných mesiacoch boja s panikou okolo koronavirusu upokojil a trh sa pomaly pripravuje na jesennú a zimnú sezónu.

Obchodovať Bitcoin a vytvoriť zisk je momentálne veľmi náročné. Preto je fajn pridať do svojho portfólia aj zopár altcoinov.

Z dlhodobého hľadiska však Bitcoin stále vyzerá bullish. Stále viac analytikov sa zhoduje, že trh s kryptomenami dospieva, záujem veľkých investorov stúpa a to skôr či neskôr vyústi v ďalší bullrun. Pre rok 2021 sa očakáva rast na 70-100 tisíc dolárov, čo podporuje aj táto fraktálová analýza od Artema Sheveleva. Do roku 2030 by to mohlo by až 400 000 $.

Bitcoin log graf  

Predikovať cenu Bitcoinu je však veľmi náročné. Tento trh je príliš mladý a každú chvíľu sa deje niečo, čo ho extrémne ovplyvňuje. Čo si z toho treba odniesť? Hodnota Bitcoinu bude v budúcnosti pravdepodobne naďalej rásť.

Koniec súkromia v USA - Backdoor v každom zariadení!

Zákon o zákonnom prístupe k šifrovaným dátam môže byť v USA drsnou ranou do súkromia občanov. Návrh zákona požaduje, aby výrobcovia nechávali takmer vo všetkých zariadeniach zadné vrátka (BackDoor), ku ktorým by mala v prípade potreby vláda prístup. Zo strany obhajcov súkromia a bezpečnosti sa zdvihla vlna odporu. V prípade schválenia by tento zákon dal vláde takmer úplný prístup k používateľským dátam.

Ďalší DeFi hack - zmizlo 450 tisíc dolárov!

Protokol (Defi) Balancer bol minulý víkend pod útokom. Hackerom sa podarilo prelomiť zabezpečenie a ukradli takmer pol milióna dolárov. Hacker dokonca napadol protokol až 2-krát. Podľa analýzy 1inch.exchange útočník použil inteligentnú zmluvu na automatizáciu viacerých akcií v jednej transakcii. Hacker získal bleskovú pôžičku vo výške 23 miliónov dolárov na Ethereum z kryptoformátovej platformy Dydx.

Peniaze sa použili na výmenu Deflačného tokenu. Celkovo prebehla výmena 24-krát, po ktorej sa token znehodnotil a útočník na tom zarobil. Hacknutím siete vznikol problém s overením úkonov. Útočník tak vlastne prebral kontrolu nad sieťou.

Eurocoin sa blíži - do hry vstupujú Talianske banky

Práce na európskej kryptomene naberajú na obrátkach. Takzvaný eurocoin bude digitálna reprezentácia súčasného eura. Pomôže bankám a vládam lepšie sledovať transakcie a zrýchli prevody v EÚ. O vývoj a testovanie eurocoinu je v Európe veľký záujem. Najnovšie do hry vstúpilo konzorcium talianskych bánk ABI.

„Digitálne peniaze si musia získať plnú dôveru občanov. Preto že dôležité, aby tieto projekty absolútne podliehali reguláciám, boli kvalitne zabezpečené a imúnne voči únikom citlivých dát a aby nad nimi panoval neustály dohľad.“

V roku 2020 krachuje viac firiem, než počas finančnej krízy v roku 2008

Ekonomická kríza stále tvrdšie dopadá na svet a kántri jednu firmu sa druhou. Už však nekrachujú iba malé podniky, ale aj stredne veľké spoločnosti. V USA za posledné mesiace zbankrotovalo viac 50-miliónových firiem, ako počas finančnej krízy v roku 2009.

"Za tento rok už skončilo 117 veľkých hráčov, čo je viac než počas poslednej veľkej krízy v roku 2009. Oproti minulému roku počet krachov vzrástol o 50% a očakávame, že mnoho ďalších firiem bude nasledovať. Hlavne v oblasti energetiky."

US-Bankruptcies-Bloomberg

Compound (COMP) - Nový kráľ DeFI

Trh s krytomenami síce stagnuje, no jeden sektor zažíva najlepšie časy v histórii. Decentralizované Financie (DeFi) prichádzajú do módy a to aj napriek častým hackom. Ide o novú technológiu a isté problémy sa teda dajú očakávať.

V júni sa v DeFi priestore stala veľká udalosť. Po dlhých rokoch bol z trónu zosadený projekt Maker a žezlo prevzal Compound, ktorý raketovo odštartoval v polke minulého mesiaca. Súčasná kapitalizácia Compoundu už presahuje 600 miliónov dolárov, zatiaľ čo kapitalizácia projektu Maker je "iba" 450 miliónov. Dominancia Compoundu sa vyšplhala na 36,5%.

PayPal začne podporovať kryptomeny?

Pozdvihnutie nedávno spôsobila aj správa o tom, že PayPal by mohol začať podporovať platby Bitcoinom. Spoločnosť PayPal bola dlhé roky známa ako kritik Bitcoinu a ďalších kryptomien. V posledných dňoch sa však šepká, že už aj tento internetový velikán zvažuje integráciu Bitcoinu do svojej platformy. Spoločnosť to zatiaľ odmietla potvrdiť alebo vyvrátiť, no o záujme PayPalu o kryptomeny svedčia aj nedávne inzeráty, v ktorých hľadajú inžinierov a programátorov so skúsenosťami s kryptomenami.

Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom Posledné realizované obchody
Predaj
2,0000 SOL 18.4.24
Predaj
1,0000 ETH 18.4.24
Vykup
0,0372 ETH 17.4.24
Predaj
0,1239 ETH 15.4.24
CHCEM TIEŽ INVESTOVAŤALEBO PREDAŤ

Zaujala vás naša ponuka a radi by ste investovali do kryptomien alebo už kryptomeny vlastníte a rozhodli ste sa ich predať a získať tak finančné prostriedky? Neváhajte nás kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch alebo využite formuláre vyššie.