Kryptomeny - ľahko, pohodlne a bezpečne!
(+420) 777 439 677

Prehľad správ, 02 2021 II

Články zo sveta kryptomen.

Autor: FreeCoin.cz

Február 2021 je zatiaľ pre Bitcoin veľmi priaznivý. Najväčšia kryptomena sa odrazila od supportu na cene 30 000 $ a aj vďaka Elonovi Muskovi a jeho Tesle už klope na päťdesiattisícovú rezistenciu. Okrúhla 50-tisícka zatiaľ drží a dva útoky na túto hladinu skončili neúspechom. Traderi si očividne nie sú istí ďalším rastom a pri tejto magickej hladine majú nastavené predajné objednávky.

Bitcoin po ohlásení nákupov Tesly útočí na hladinu 50 000 $

Aby sme to uviedli do perspektívy, kapitalizácia Bitcoinu teraz prekonáva automobilku Tesla a blíži sa k biliónu dolárov (1000 miliárd). Hodnota technologických gigantov Microsoft, Google a Amazon je 1,4 - 1,8 bilióna a najväčší Apple má hodnotu 2,25 bilióna. To sú absolútne extrémne čísla a Bitcoin sa k nim pomaly ale isto blíži.

1h BTC/USD - Bitstamp 

Najväčší nákupný tlak na Bitcoin prišiel začiatkom minulého týždňa, keď automobilka Tesla ohlásila nákup tejto kryptomeny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Stala sa tak druhým najväčším inštitucionálnym investorom na trhu, hneď po spoločnosti MicroStrategy. Elon Musk navyše oznámil, že tesla v blízkej dobe začne podporovať platby v BTC a mince neplánuje okamžite predávať.

Morgan Stanley chce investovať do Bitcoinu

Známy investičný fond, ktorý pre svojich klientov spravuje 150 miliárd dolárov, premýšľa nad nákupom kryptomien. Nedávno o tom informovala agentúra Bloomberg. Investíciu chce vykonať Cointerpoint Global (CG), dcérska spoločnosť Morgan Stanley.

Tá dáva zmysel, CG je totiž časť Morgan Stanley, ktorá sa špecializuje na rizikovejšie investície s veľkým ziskovým potenciálom. Tento fond je za posledný rok v zisku 72,7%.

Ethereum – Kedy konečne otestuje 2000 $? Fundamenty na to má!

Druhá najväčšia kryptomena Ethereum dosahuje kapitalizáciu 200 miliárd dolárov a už nejakú dobu sa šepká, že cena jedného ETH tokenu sa vyšplhá až na 2000 $. Aktuálne sa Ethereum drží na cene 1800 $, s historickým maximom o necelú stovku vyššie.

1h ETH/USD Bitstamp Ale pozor! Ethereum má teraz silný fundament. Záujem o túto kryptomenu stúpa vďaka plánovanému hard-forku. Pôjde o prvý fork Ethereum 2.0 Beacon Chainu, ktorí prinesie podporu pre light klienta, opravu bezpečnostných chýb a optimalizáciu procesu stakingu. Upraví sa hlavne penalizácia (slashing) za inaktivitu validátorského nodu. Pokuty budú kvadraticky rásť, čo spríjemní život amatérskym validátorom, ktorí majú servery doma a čelia náhodným výpadkom prúdu, či internetu.

Vzostup privacy coinov

V posledných týždňoch mnoho altcoinov zaznamenalo obrovský rast. Cardano, Binance Coin, Polkadot či Dogecoin spravili zhodnotenia vo výške niekoľkých stoviek percent a zdá sa, že niečo podobné teraz čaká aj anonymné kryptomeny Monero XMR, Dash DASH a Zcash ZEC. Za posledný týždeň totiž výrazne prekonávali zvyšok trhu.

Kvôli tejto chybe nováčikovia na kryptomenách zbytočne prerábajú

Začali ste sa v poslednej dobe zaujímať o kryptomeny? Chcete sa vyhnúť vysokej inflácii v čase krízy, niečo investovať a ideálne si aj privyrobiť obchodovaním? A presne tu, v tom poslednom slove, je chyba. OBCHODOVANIE JE HAZARD! Pokiaľ presne neviete čo robíte a neštudujete obchodné systémy niekoľko rokov, určite prerobíte. Burza je totiž hra s nulovou výslednicou. Ak niekto zarobí iný musí prerobiť. A vy stojíte proti burzám, market makerom, investorom s miliardami dolárov a profesionálom, ktorí sa obchodovaniu venujú celý život. Ešte stále si myslíte, že zarobíte obchodovaním?

Slovenské banky si začínajú účtovať negatívne úroky - Slováci budú platiť za to, že im dávajú peniaze!

Na banky po celom svete dopadá aktuálna finančne-ekonomicko-pandemická kríza a aby si udržali svoje zisky, pri nulových úrokových sadzbách od centrálnych bánk musia siahať ku stále nepríjemnejším riešeniam. Inými slovami, centrálne banky už normálnym bankám nedávajú úroky za držanie peňazí a tie teraz začínajú kasírovať svojich klientov. V praxi to potom vyzerá tak, že na účte máte peniaze a tie vám pomaličky miznú.

Tento nešvár v Európe prišiel najprv do Nemecka, kde niektoré banky začali účtovať negatívne úroky za vklady už v priebehu minulého roka. Teraz sa na kasírovanie môžu „tešiť“ aj slovenskí podnikatelia. Pretože tí sú na tom počas korony veľmi dobre... však?

Na trhu sa množia podvody, dajte si na ne pozor!

V poslednej dobe sa stále častejšie stáva, že niekoho okradnú podvodníci: Množia sa stránky, ktoré sľubujú rozprávkové zisky a pýtajú od ľudí peniaze. Niektoré scamy sú ľahko rozoznateľné, iné vyzerajú veľmi presvedčivo. Nenechajte sa teda napáliť!

ZPRÁVY - Úroveň 50 000 $ dvakrát odolala a instituce nakupují jako divé

Únor 2021 je zatím pro Bitcoin velmi příznivý. Největší kryptoměna se odrazila od supportu na ceně 30 000 $ a díky Elonu Muskovi a jeho Tesle už klepe na padesátitisícovou rezistenci. Kulatá padesátitisícovka zatím drží a dva útoky na tuto úroveň skončily neúspěchem. Tradeři si očividně nejsou jisti dalším růstem a na této magické hranici mají nastavené prodejní objednávky.

Bitcoin po ohlášení nákupů ze strany Tesly útočí na úroveň 50 000 $. Abychom to uvedli do perspektivy, kapitalizace Bitcoinu nyní překonává automobilku Tesla a blíží se k bilionu dolarům (1000 miliard). Hodnota technologických gigantů, jako jsou Microsoft, Google a Amazon, je 1,4 - 1,8 bilionu a největší Apple má hodnotu 2,25 bilionu. To jsou absolutně extrémní čísla a Bitcoin se k nim pomalu ale jistě blíží.

Největší nákupní tlak na Bitcoin přišel začátkem minulého týdne, kdy automobilka Tesla ohlásila nákup této kryptoměny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Stala se tak druhým největším institucionálním investorem na trhu, hned po společnosti Microstrategy. Elon Musk navíc oznámil, že Tesla v brzké době začne podporovat platby v BTC a mince neplánuje okamžitě prodávat.

Morgan Stanley chce investovat do Bitcoinu

Známý investiční fond, který pro své klienty spravuje 150 miliard dolarů, přemýšlí nad nákupem kryptoměn. Nedávno o tom informovala agentura Bloomberg. Investici chce provést Cointerpoint Global (CG), dceřiná společnost Morgan Stanley.

To dává smysl, CG je totiž část Morgan Stanley, která se specializuje na rizikovější investice s velkým ziskovým potenciálem. Tento fond je za poslední rok v zisku 72,7 %.

Ethereum - Kdy konečně otestuje 2000 $? Fundamenty na to má!

Druhá největší kryptoměna Ethereum dosahuje kapitalizace 200 miliard dolarů a už nějakou dobu se šeptá, že cena jednoho ETH tokenu se vyšplhá až na 2000 $. Aktuálně se Ethereum drží na ceně 1800 $, s historickým maximem o necelou stovku výše.

Ale pozor! Ethereum má nyní silný fundament. Zájem o tuto kryptoměnu stoupá díky plánovanému hard-forku. Půjde o první fork Ethereum 2.0 Beacon Chain, který přinese podporu pro light klienta, opravu bezpečnostních chyb a optimalizaci procesu stakingu. Upraví se hlavně penalizace (slashing) za inaktivity validátorského nodu. Pokuty budou kvadraticky růst, což zpříjemní život amatérským validátorům, kteří mají servery doma a čelí náhodným výpadkům proudu či internetu.

Vzestup altcoinů

V posledních týdnech mnoho altcoinů zaznamenalo obrovský růst. Cardano, Binance Coin, Polkadot i Dogecoin vytvořily zhodnocení ve výši několika set procent a zdá se, že něco podobného nyní čeká i anonymní kryptoměny Monero XMR, Dash DASH a Zcash ZEC. Za poslední týden totiž výrazně překonávaly zbytek trhu.

Kvůli této chybě nováčci na kryptoměnách zbytečně prodělávají

Začali jste se v poslední době zajímat o kryptoměny? Chcete se vyhnout vysoké inflaci v době krize, něco investovat a ideálně si i přivydělat obchodováním? A přesně tady, v tom posledním slově, je chyba. OBCHODOVÁNÍ JE HAZARD! Pokud přesně nevíte, co děláte a nestudujete obchodní systémy několik let, určitě proděláte. Burza je totiž hra s nulovou výslednicí. Pokud někdo vydělá, jiný musí prodělat. A vy stojíte proti burzám, market makerům, investorům s miliardami dolarů a profesionálům, kteří se obchodováním věnují celý život. Ještě stále si myslíte, že vyděláte obchodováním?

České banky si začínají účtovat negativní úroky - Češi budou platit za to, že jim dávají peníze!

 

Na banky po celém světě dopadá současná finančně-ekonomicko-pandemická krize a aby si udržely své zisky, při nulových úrokových sazbách od centrálních bank, musí sahat ke stále nepříjemnějším řešením. Jinými slovy, centrální banky již normálním bankám nedávají úroky za držení peněz a ty nyní začínají kasírovat své klienty. V praxi to pak vypadá tak, že na účtu máte peníze a ty vám pomaličku mizí.

Tento nešvar v Evropě přišel nejprve z Německa, kde některé banky začaly účtovat negativní úroky za vklady už v průběhu minulého roku. Nyní se na toto kasírování mohou "těšit" i čeští podnikatelé. Protože ti jsou na tom během korony velmi dobře ... pravda?

Na trhu se množí podvody, dejte si na ně pozor!

V poslední době se stále častěji stává, že někoho okradou podvodníci: Množí se stránky, které slibují pohádkové zisky a berou od lidí peníze. Některé scamy jsou snadno rozeznatelné, jiné vypadají velmi přesvědčivě. Nenechte se tedy napálit!

Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom Posledné realizované obchody
Vykup
0,0047 BTC 16.7.24
Vykup
0,0066 BTC 16.7.24
Predaj
0,1265 BTC 16.7.24
Predaj
0,0715 BTC 16.7.24
CHCEM TIEŽ INVESTOVAŤALEBO PREDAŤ

Zaujala vás naša ponuka a radi by ste investovali do kryptomien alebo už kryptomeny vlastníte a rozhodli ste sa ich predať a získať tak finančné prostriedky? Neváhajte nás kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch alebo využite formuláre vyššie.