Kryptomeny - ľahko, pohodlne, rýchlo a bezpečne!
+420 777 439 677
CZ

Otázky o kryptomenách, na ktoré by ste mali poznať odpovede

Články zo sveta kryptomen.

Autor: FreeCoin.cz

Na tému kryptomeny vám môže napadnúť veľké množstvo otázok. Odpovede na ne vám predstavia túto digitálnu menu podrobnejšie. Nájdite odpovede na všetky otázky, ktoré sa týkajú obchodovania s kryptomenami, ťažby bitcoinov a chytrého investovania.

Čo sú kryptomeny?

Kryptomeny sú digitálnou menou, ktorá nepodlieha kontrole štátu ani nie je kontrolovaná bankami. Táto mena nie je centralizovaná a najväčšou výhodou je rýchlosť transakcií a minimálne poplatky.

Čo sú altcoiny?

Altcoiny sú alternatívne kryptomeny. Medzi kryptomenami nájdete tri hlavné coiny. Najznámejší a najčastejšie obchodovateľný je bitcoin, potom litecoin a ethereum. S týmito kryptomenami môžete obchodovať na burzách, v internetových on-line zmenárňach, ale tiež inými spôsobmi, napríklad nakupovať za ne produkty alebo služby.

Aká bola prvá kryptomena?

Prvou kryptomenou bol bitcoin. Na jeho realizácii má najväčšiu zásluhu Satoshi Nakamoto, i keď sa tvrdí, že za vznikom prvých kryptomien stojí celá skupina ľudí. Bitcoin vznikol 3. januára 2009 pomocou softvérovej technológie zvanej blockchain.

Ako funguje bitcoin?

Bitcoin je digitálna mena, ktorá funguje ako skutočné platidlo. Tvorí ju veľké množstvo počítačov, takzvaných uzlov, ktoré spolu komunikujú, verifikujú platby a uskutočňujú transakcie. Celý tento náročný proces sa nazýva ťažba. Aké sú prvé kroky pre začiatočníka?

Ak ste sa rozhodli začať s kryptomenami a chcete začať obchodovať napríklad s bitcoinmi, je dôležité, aby ste si stanovili výšku svojho prvotného vkladu a potom využili bezpečnú a spoľahlivú on-line zmenáreň, kde vymeníte svoje financie za bitcoiny.

Dá sa bitcoin ťažiť doma?

Samozrejme, môžete sa rozhodnúť, že budete bitcoin ťažiť sami doma. V tomto prípade vás čaká náročná ťažba, na ktorú potrebujete výkonný počítač, naozaj lacnú elektrinu a tiež špeciálny systém CPU alebo tiež GPU slúžiaci na ťažbu.

Koľko je na svete bitcoinov?

V súčasnosti je na svete zhruba 16,4 milióna bitcoinov. Do obehu však pribudnú ďalšie bitcoiny. Maximálny počet by mal byť však obmedzený na 21 miliónov bitcoinových mincí.

Ako veľmi posilnil bitcoin?

Na otázku, ako veľmi bitcoin posilnil a či sa vyplatí doň investovať, je odpoveď prekvapivá. Od začiatku roka 2014 do konca roka 2017 totiž bitcoin posilnil v rozmedzí 500 a 800 percent. Investícia do kryptomien sa tak stále oplatí, a ak sa rozhodnete zarobiť na bitcoinoch, investujte ešte dnes!

Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom Posledné realizované obchody
Predaj
0,0109 BTC 20.2.20
Predaj
0,7500 BTC 20.2.20
Predaj
0,0218 BTC 20.2.20
Predaj
5,0000 ETH 19.2.20
CHCEM TIEŽ INVESTOVAŤALEBO PREDAŤ

Zaujala vás naša ponuka a radi by ste investovali do kryptomien alebo už kryptomeny vlastníte a rozhodli ste sa ich predať a získať tak finančné prostriedky? Neváhajte nás kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch alebo využite formuláre vyššie.