Kryptomeny - ľahko, pohodlne, rýchlo a bezpečne!
+420 777 439 677
CZ

Prehľad správ, 04 2019

Články zo sveta kryptomen.

Autor: FreeCoin.cz

Kryptomeny v marci pokračovali v raste nastolenom v predchádzajúcich mesiacoch a väčšina coinov dosiahla nové tohtoročné high. Bitcoin sa pozrel na 8500 $, Ethereum otestovalo 300 $, Bitcoin Cash 450 $, Litecoin sa zatiaľ neúspešne popasoval s hladinou 110 $ a aj ďalšie digitálne meny zaznamenali skveé týždne.

Ak by ste u nás nakúpili v čase vydania posledného článku (16.4.), k dnešnému dňu by ste zarobili:

  • Bitcoin +35%
  • Ethereum +30%
  • Litecoin +10%
  • Bitcoin Cash +15%

A ak by ste predali už včera, mali by ste pri každom coine ešte 10% navyše!

Znamená to teda, že tu máme koniec rastu kryptomien? Ťažko povedať. V posledných mesiacoch sme boli svedkami neuveriteľného rastu. Na trhu vznikla menšia bublina. Je však otázne, nakoľko je väčší prepad reálny. Na hodnoty zo začiatku roka sa už pravdepodobne nevrátime, no v prípade Bitcoin je korekcia na 6000 $ veľmi pravdepodobná. Nákup v päťtisícovej oblasti už bude naozaj výhodný.

Legendárny investor otočil a tvrdí, že Bitcoin má žiarivú budúcnosť

Známy a skúsený investor Mark Mobius v rozhovore pre Bloomberg popisuje, čo ho viedlo k zmene názoru na Bitcoin.

„Medzi ľuďmi po celom svete existuje veľká túžba po tom, aby mohli rýchlo a anonymne prevádzať peniaze… a to je naozaj podpora pre Bitcoin a ďalšie kryptomeny tohto typu.“

Pritom iba pred 18 mesiacmi, v momente, kedy sa Bitcoin obchodoval okolo 20 000 USD, tvrdil pravý opak.

Microsoft vytvorí nový autentifikačný systém – použije k tomu Bitcoin blockchain!

Spoločnosť Microsoft vyvíja decentralizovaný identifikačný systém na báze Bitcoinu, ktorého cieľom je výrazne zlepšiť súkromie, bezpečnosť a kontrolu pri súčasnom dosiahnutí desiatok tisíc operácií za sekundu. Prístupové údaje v novom ID systéme budú plne vlastnené a kontrolované používateľmi.

Spoločnosť Microsoft už viac ako rok experimentuje s rôznymi technológiami blockchainu, aby vytvorila nový typ systému pre digitálne identity, ktorý zvýši súkromie, bezpečnosť a kontrolu.

Nepotvrdené transakcie Bitcoinu sa dajú zrušiť! – Viete ako na to?

Ako iste mnohí viete, každá potvrdená transakcia v Bitcoinoch je nezvratná. Prostriedky, ktoré ste pomocou blockchainu odoslali, teda už nie je možné získať späť. Je však možné zrušiť transakcie, ktoré ešte neboli potvrdené?

Za nepotvrdenú transakciu sa považuje každá, ktorá nedostala ani jedno potvrdenie počas 24 hodín. Bitcoinové transakcie potvrdzujú mineri. Za úplne potvrdenú transakciu v blockchaine sa považuje každá, ktorá získa tri takéto potvrdenia.

V prípade, ak Explorer ukáže, že vo vašej transakcii bolo vykonané už minimálne jedno potvrdenie, nemáte na výber a musíte čakať na ďalšie potvrdenia transakcie. Proces je v tomto prípade nezvratný.

V prípade, že transakcia zostala úplne bez jediného potvrdenia, môžete využiť dva nasledujúce spôsoby:

  1. Použite náhradný poplatok (protokol RBF)
  2. Použite vyšší poplatok – Double-Spend

Facebook zrušil zákaz propagácie kryptomien

Facebook dáva spiatočku! Rozhodol sa znovu povoliť propagáciu kryptomien a projektov, ktoré sú s nimi spojené. Kryptofirmy budú teda opäť môcť propagovať svoje produkty a služby.

Predbežné schválenie už nie je potrebné

Doteraz mohli kryptoprojekty propagovať len predschválené spoločnosti, čo bol len zlomok zo všetkých klientov, ktorí by radi zaplatili za reklamu na Facebooku. Firmy, ktoré podávali nové žiadosti o schválenie, väčšinou neuspeli.

Hacky

Marec bol poznamenaný hackmi veľkých búrz s kryptomenami. Binance prišla o $40 miliónov (7000 BTC) a špekuluje sa, že aj nešťastná Cryptopia bola už zase hacknutá, prípadne že ju vytunelovali. Práve preto je lepšie používať menšie, no zároveň kvalitné zmenárne, ktoré väčšinou nie sú terčom hackerov.

Hackeri si z burzy Binance odniesli 7 000 Bitcoinov

Burza Binance zaznamenala najväčší hack vo svojej histórii. Podvodníkom sa podarilo rôznymi spôsobmi získať od ľudí meno a heslo k účtu a nakoniec naraz vytiahli až 7000 BTC? teda celú online Bitcoinovú peňaženku tejto burzy. Šlo o približne 2% všetkých BTC, ktoré v tej dobe Binance uchovávala svojim klientom.

Likvidácia burzy Cryptopia – Čo o nej vieme?

Burza ukončuje svoju činnosť kvôli hacku, ktorý sa odohral v polovici januára tohto roka. Počas tohto obdobia boli burze odcudzené kryptomeny v približnej hodnote 16 miliónov dolárov. Po týchto udalostiach začalo policajné vyšetrovanie, ktoré trvá niekoľko mesiacov. Následne Cryptopia znovu spustila obchodovanie v polovici apríla tohto roka. Funkčnosť burzy však nemala dlhé trvanie a po mesiaci bolo obchodovanie pravdepodobne definitívne zastavené.

Viac si o likvidácii burzy Cryptopia môžete prečítať tu.

FED – Najväčší podvod v histórii – Súkromná firma, ktorá má výhradné právo tlačiť doláre

Nakoniec tu pre vás máme zaujímavé video o súčasnom finančnom systéme, a prečo nebude mať dlhé trvanie. Najsilnejšia finančná inštitúcia - FED - spoločnosť, ktorá má ako jediná právo tlačiť peniaze, je vlastnená súkromnými osobami! Je toto najväčší podvod histórie?

https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0

Pripojte sa k našim spokojným zákazníkom Posledné realizované obchody
Predaj
4,6225 BTC 10.7.20
Predaj
0,0231 BTC 10.7.20
Predaj
0,0330 BTC 8.7.20
Predaj
0,0110 BTC 7.7.20
CHCEM TIEŽ INVESTOVAŤALEBO PREDAŤ

Zaujala vás naša ponuka a radi by ste investovali do kryptomien alebo už kryptomeny vlastníte a rozhodli ste sa ich predať a získať tak finančné prostriedky? Neváhajte nás kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch alebo využite formuláre vyššie.